Для походу

Почни свої пригоди: 10 необхідних речей для першого походу

Подорожі в гори можуть бути не тільки приголомшливими і незабутніми, але і вимагають від нас підготовки та наявності необхідних речей. Особливо, якщо це перший похід вашого життя в гори, вам обов’язково необхідно заздалегідь підготуватись, для того, щоб бути готовим до будь-яких перешкод у вашій мандрівці. У цій статті я поділюся з вами списком 10 необхідних речей, які варто взяти з собою в гори, щоб ваша пригода була комфортною та безпечною.

Гірськолижне взуття

Перш за все, забезпечтесь якісним гірськолижним взуттям, яке забезпечить надійну підтримку вашим ногам під час походу в гори. Оптимальним варіантом буде будь-який тип дихаючого взуття з високим ступенем антизаносу, яке щільно фіксує ного. Взуття з водовідштовхуючим покриттям водночас є і переваю і недоліком у походах, тому що вони не забезпечать вас 100% захистом від води, але сушитися будуть в рази довше від взуття без водовідштовхуючого покриття

Рюкзак

Не забудьте про рюкзак, який буде служити вам надійним “спутником” під час вашого походу. Він повинен бути зручним, легким, маючи достатньо місця для зберігання всіх необхідних речей, а також оснащений регульованими плечовими ремінцями і поясом. В першу чергу, при виборі туристичного рюкзака важливо звернути увагу на міцність самого виробу, вентиляційну і опорну систему спинки, водовідштовхуюче покриття, фурнітири і об’єм, який підійде під ваші типи подорожей. Наприклад, якщо ви збираєтесь займатись хайкінгом, принципово важливо обирати спорядження з найменшою вагою. З найбільш популярних виробників туристичних рюкзаків є: Osprey, Deuter, Tatonka, Terra Incognita, Travel Extrem, Gregory.

Намет

У період подорожі, намет стає для вас другою домівкою, тому рекомендую детально ознайомитись з усіма можливими варіантами і присвятити трохи часу для вивчення цього питання, щоб обрати для себе найкомфортніший намет, який підійде для ваших потреб. При виборі намету в першу чергу потрібно звернути увагу на:

  • Тип конструкції: каркасні, безкаркасні. Матеріал каркасу.
  • Характеристики підлоги і тенту намету.
  • Форма намета. Одно/двошарова.
  • Сезонність використання.
  • Вага.
  • Кількість входів, розміщення і розміри тамбурів.

Одяг для захисту від погодних умов

Збираючись у похід, в залежності від сезону, ви маєте бути готові до будь-яких погодніх умов, тому, що погода в горах дуже мінлива та нестабільна. Перед походом переконайтесь, що у вас є термобілизна, шарф або баф, шапка, рукавички, теплі шерстяні шкарпетки, пончо та мембранна куртка для захисту від дощу. Ми рекомендуємо вам брати з собою різні шари одягу, які можна буде зняти або надіти в залежності від погодних умов.

Трекінгові палиці

На гірських шляхах трекінгові палиці можуть виявитися незамінними помічниками. Вони забезпечать вам додаткову рівновагу та підтримку, особливо на складних ділянках трекінгу або спуску, це є важливим питанням вашої безпеки у горах, тому рекомендую не нехтувати цим пунктом.

Вода та їжа

Це очевидні речі, але все ж варто їх згадати. Не забудьте мати достатню кількість питної води, будь-яка гірська річка чи струмок не завжди безпечні для пиття, а у випадку використання цьої води, рекомендовано мати похідні фільтри для води, водоочисні таблетки або хоча б прокип’ятити її для безпечного споживання. Також, включіть у свій рюкзак джерела їжі, які забезпечать енергетичний запас на довгу дистанцію, в основному це продукти, які не займають багато місяця з великим вмістом цукру.

Компас та мапа

Гірські місцевості можуть бути заплутаними, тому включіть до свого арсеналу компас та детальну мапу району, де ви збираєтесь подорожувати. Використовуйте офлайн мапи для походів, заздалегідь завантаживши місцевість в якій плануєте свою подорож. Такі додатки містять інформацію стосовно джерел, місць для таборів і деяку додаткову інформацію потрібну у мандрівках. Це допоможе уникнути загубленості і заблукання. Також на всіх найпопулярніших маршрутах в України ви можете зустріти різноманітні маркування взалежності від типу і складності марщруту. Як правило, маршрути, які пролягають вздовж гірських хребтів, позначаються червоним кольором, шляхи з’їзду (маршрути, що проходять через гору чи хребет) — зеленим або синім, а з’єднувальні маршрути — жовтим або чорним.

Сонячне окуляри та крем для захисту від сонця

Сонячні промені в горах є набагато сильнішими, ніж у місті, тому не забудьте про захист вашої шкіри і очей. Сонячні окуляри з високим ступенем захисту від УФ-променів та крем для захисту від сонця з фільтром SPF необхідні для вашого комфорту та безпеки.

Перша допомога

Важливо мати при собі компактну аптечку першої допомоги з основними медикаментами та засобами для дезінфекції ран та подорожної травми, що включає в себе:

  1. Медичні матеріали та інструменти; 
  2. Все, що може знадобитись для обробки ран; 
  3. Медичні препарати (пігулки, мазі, інші форми ліків).

Джерела енергії та ліхтарик

Не забудьте про джерела енергії такі, як павербенк і додаткові батарейки, які допоможуть вам підзарядити телефон, ліхтарик чи годинник і завжди залишатись з джерелом світла у темну пору дня. Рекомендую брати і налобний і ручний ліхтарики для зручності і безпеки.

Заключна думка

Перший похід в гори – це захоплююча і містична пригода, яка може навчити вас багато нового. Цей список речей є лише початком, але залежно від ваших потреб та характеристик маршруту, ви, можливо, захочете додати або видалити деякі речі. В будь-якому випадку, головне – бути готовим до змін погодніх умов, висоти та непередбачуваних ситуацій. Бажаю вам безпечних та захоплюючих пригод в горах!

Вам також має сподобатись...