Подорожуй

Хайкінг: відкриття світу крізь кроки

1. Хайкінг: історія та популяризація

Хайкінг – це пішохідний туризм, основна ідея якого полягає у ходьбі з мінімальним спорядженням і мінімальною додатковою вагою через, що усе спорядження для хайкінгу намагаються зробити, як умога легшим. В останні роки є одним з найпопулярніших видів спортивного туризму. Це не просто спортивний вид активності, але й віконечко в непізнаний світ природи та пригод. Зародився хайкінг у кінці XIX століття, коли тихі піші прогулянки по горах та лісах почали завойовувати серця людей. Поступово хайкінг став популярнішим і здобув прихильників по всьому світу.

Одними з найвпливовіших особистостей, пов’язаних з хайкінгом, є Джон М’юр, засновник Союзу Охорони Природи, та Кріс Таунсенд, автор знаменитого гірського гіду “The Backpacker’s Handbook”. Своїми дослідженнями та впровадженням прогулянок в дикі природні місця вони популяризували хайкінг як здоровий та захоплюючий спосіб проводити час на природі.

2. Найпопулярніші маршрути хайкінгу та захоплення країнами

Хайкінг є популярним видом активності у багатьох країнах світу. Однак, серед найбільш популяризованих країн можна виділити Нову Зеландію, США, Канаду, Норвегію та Швейцарію.

У Новій Зеландії широко відомі Routeburn Track, Kepler Track та Milford Track. У США найпопулярнішим маршрутом є Аппалачська стежка, у Канаді – West Coast Trail, Skyline Trail, Grotto Canyon Trail у Норвегії – гірський хребет Бессеген, а в Швейцарії – пішохідна стежка на півночі Kungsleden.

3. Починаємо свій перший хайкінг: спорядження та підготовка

Для початку хайкінгу потрібно мати правильне спорядження і враховувати, що осеовною ідеєю хайкінгу є ходьба з мінімальним спорядженням і мінімальною додатковою вагою. Список речей, які пригодяться тобі для хайкінгу, включають:

  • Рюкзак, який повинен бути максимально легким і зручним для носіння
  • Водонепроникні взуття з гарною амортизацією, хороші дихаючі шкарпетки
  • Мембранна курточка, яка захистить вас від дощу(також хорошим варіантом захисту від дощу є водовідштовхуюче пончо)
  • Одяг, виготовлений з легких та дихаючих матеріалів, термобілизна
  • Гідратор або пляшку з водою
  • Компас, карту та GPS для навігації

Найпопулярнішими фірмами, які займаються екіпіруванням для хайкінгу, є Arc’teryx, The North Face, Black Diamond’s, Deuter, Columbia, Mountain Hardwear, Marmot, Patagonia та Osprey, Salomon. Вони відомі своїми високоякісними та надійними продуктами, які забезпечують комфорт та безпеку під час подорожей.

Для починаючих хайкерів важливо врахувати кілька рекомендацій:

  1. Починайте з легших маршрутів і збільшуйте відстань поступово
  2. Завжди плануйте свою подорож, ураховуючи погоду, територію та усі небезпеки вашого маршруту.
  3. Будьте усвідомлені щодо свого рівня фізичної підготовки та здоров’я
  4. Завжди пам’ятайте про екологічно чисті принципи і залишайте без слідів свої треки

4. Заключна думка

Хайкінг – це більше, ніж просто спортивна активність, це заняття, яке дає можливість милуватись красою природи і зануритися у світ пригод. І хоча хайкінг може бути вимагаючим фізичним випробуванням, він вартий кожного кроку. Отже, пакуйте свій рюкзак, беріть карту та компас, і вирушайте відкривати світ крізь кроки!

Вам також має сподобатись...