Подорожуй

Найкращі гірськолижні комплекси України. Відкрий для себе світ зимового туризму.

Коли наступає зима, в усіх любителів активного відпочинку та подорожей постає питання, куди їхати кататись на лижах/сновборді в Україні? У світлі останніх подій, через неможливість перетину кордону чоловіками і відповідно відвідування іноземних гірськолижних курортів, у період війсокового стану, попит на вітчизняні гірськолижні комплекси в Україні значно виріс. Ці траси пропонують неймовірне відчуття катання та захоплюючі пейзажі, але все ж мають свої недоліки. Давайте розглянемо кожну з них, з врахуванням усіх їхніх плюсів і мінусів.

1. Буковель

Всесезонний курорт в самому серці Карпатських гір. Є одним з найбільших гірськолижних курортів Східної Європи. Курорт розташований в українських Карпатах у селі Поляниця, біля підніжжя гори Буковель, на висоті 920м над рівнем моря. Найвища точка курорту-гора Довга, яка знаходиться на висоті 1372м над рівнем моря. Здебільшого сезон катання триває з грудня до квітня. Також курорт пропонує великий перелік послуг, які можна переглянути на сайті https://bukovel.com/. Відвідуючи село Поляниця, також рекомендую скористатись можливістю побувати у Етно-парку «Гуцул Ленд». Тут відвідувачі можуть дізнатися про історію та побут гуцулів, бойків і лемків, горян українських Карпат. Унікальність цього музею полягає в інтерактивній взаємодії з гостями, чого немає в більшості музеїв: ви можете зайти до справжньої хати, якій понад 200 років, і відчути себе справжнім гуцулом.

Переваги:

  • Розгалужена мережа трас: Буковель славиться своєю розгалуженою системою трас, яка підходить для кожного рівня майстерності.
  • Сучасна інфраструктура: Наявність сучасних готелів, ресторанів та інших розважальних можливостей.
  • Підйомники: мабуть найсучашніші і найзручніші крісельні підйомники в Україні.
  • Засніженість трас: Часті снігопади та сучасні технології забезпечують відмінну якість снігу на трасах.

Недоліки:

  • Масовість: Буковель може бути переповненим в пік сезону, що може вплинути на якість катання та час очікування на підйомниках.
  • Ціни: Мягко кажучи ціни у Буковелі далеко не низькі, тому плануючи відвідати даний гірськолижний курорт будьте готові до цього заздалегідь.

Усі актуальні ціни на Ski-паси можна переглянути тут.

2. Драгобрат

Найвисокогірніший гірськолижний курорт на висоті 1400 метрів. 20 гірськолижних трас різної складності від екстримальних до навчальних, сучасна інфраструктура та неймовірні гірські пейзажі. Курорт Драгобрат розташований у підніжжі гірської вершини Стіг(1704 м). Загальна протяжність гірськолижних трас Драгобрату 10 км. Їх довжина варіюється від 300 м до 2-х км. Якщо комусь з відчайдухів замало 2-х км траси, тоді шлях можна продовжити завдяки виїзду вверх на ратраці, таким чином подовживши спуск ще на кілометр. Знизу до вершин Стіг, Близниця та Перший Жандарм можна потрапити теж на ратраці, а звідти спуститися однією із 5-ти чорних трас. Для тих, хто не готовий до таких жертв заради адреналіну, на курорті діють 5 трас для масового катання. Окремо ще 4 для досвідчених сноубордистів та лижників. Для любителів фрістайлу також знайдеться окрема траса.

Переваги:

  • Екстремальні траси: Для любителів екстриму є декілька важких трас з крутими спусками та великою кількістю елементів.
  • Найвища точка в Україні: Траса “Стіл” розташована на найвищій точці України, що гарантує неперевершені краєвиди.
  • Найкраще місце в Україні для фрірайду.

Недоліки:

  • Обмежена інфраструктура: Драгобрат має менше розваг та ресторанів порівняно з іншими гірськолижними курортами.
  • Система Ski-пас: Немає одного загального Ski-пасу на усі комплекси підйомників, через те що ними володіють різні власники.
  • Добирання: найважче порівняно з іншими курортами.

Усі актуальні ціни на Ski-паси можна переглянути тут.

3. Тростян

Тростян (1232 м) – гірська вершина в масиві Сколівських Бескидів, відстань від Львова 120 км. Спусковий комплекс на горі Тростян розташований за 2 км від центру Славського. В зимовий період працює 8 витягів, один з яких – крісельний радянського зразку у дуже жахливому стані, на 1 особу, він також працюю і у теплий період року, інші — бугельні вже новіші і доволі швидкі. Загалом тут є 11 спусків довжиною 1-2 км, шість з яких відповідають міжнародним стандартам для проведення змагань з гірськолижного спорту. Найпопулярнішими є західні схили, якими користуються любителі гірських лиж та сноуборду, переважно середнього рівня складності. Чорні(високої складності) траси розташовані у верхній та північно-центральній частині Тростяна, а легші(сині) – у нижній частині. На нижніх схилах, особливо на західних, можна злегкістю практикуватись недосвідченим лижникам і сноубордистам. Біля підніжжя Тростяна, на нижній станції підйомника та на вершині, є колиби та крамнички, де можна відпочити з гарячою домашньою їжею та напоями. Дістатися до витягу можна на власному повнопривідному автомобілі, але простіше найняти місцеве таксі, яких багато біля залізничного вокзалу(10-15 хвилин до витягу). Проблем з орендою обладнання там немає, так як прокатні пункти буквально повсюди. 

Переваги:

  • Фрірайд-потенціал: Тростян славиться своєю можливістю для фрірайду та позамежевого катання.
  • Менше туристів: Порівняно менше відвідувачів, що створює атмосферу спокою та ізоляції.
  • Порівняно низькі ціни

Недоліки:

  • Відсутність сучасних зручностей: Інфраструктура може бути менш розвиненою, що може бути недоцільним для деяких лижників.
  • Техніка безпеки: на дуже низькому рівні.
  • Засніженість трас: все залежить від погоди, снігових машин на спусках немає.

Усі актуальні ціни на Ski-паси можна переглянути тут.

4. Плай

Гірськолижний комплекс «Плай» розташований у Сколівському районі Львівської області біля селища Плав’є (траса Київ-Чоп), підніжжя гірського масиву Плай, на висоті 600 метрів над рівнем моря. На території гірськолижного комлексу розташовані 2 підйомника довжиною 1200м. та бугельний витяг.

Також, спеціально для наймолодших відвідувачів працює окрема дитяча гірка з безкоштовним фуніколером.

Прокладені гірськолижні траси як для досвідчених лижників, так і для початківців. 5 спускових трас (за складністю 3 червоні траси (середнього рівня) , 2 сині (легкі) та чорні у верхній частині гори (складні).

Переваги:

  • Інфраструктура: зручна та розвинута
  • Ціни: лояльні і гнучкі
  • Підйомники: наявність 2 крісельних підйомників
  • Безкоштовне катання дітей до 7 років.
  • Засніженість трас: снігові машини забезпечують хорошу засніженість спусків навіть за відсутності снігопадів у зимовий період.

Недоліки:

  • Сервіс та якість обслуговування: часто люди жаліються на низьку якість продуктів, та не завжди люб’язний персонал. Неодноразові випадки отруєння після відвідування ресторану.
  • Повільні підйомники.

Усі актуальні ціни на Ski-паси можна переглянути тут.

5. Буковиця

Буковиця — сучасний гірськолижний комплекс України, що знаходиться в Східних Бескидах карпатських лісів. Розташований у місті Борислав на невеликій відстані від таких популярних курортів Трускавець та Східниця. Гірськолижний курорт «Буковиця» налічує схили трьох рівнів складності: для дітей (250 м), легкий (950 м) та середній (850 м). Дістатись на вершину можна за допомогою витягів Mulilift, Doppelmayr та Leitner-Poma. Зазвичай сезон розпочинається в середині грудня, але якщо погода в Карпатах не радує снігом – на допомогу приходять снігові гармати та ратраки.

Переваги:

  • Схили: наявність схилів різної складності
  • Витяги: 3 сучасні витяги
  • Якість трас: траси обладнані великою кількістю снігових гармат, також схили готуються за допомогою спеціальної техніки та відповідають усім міжнародним нормам і стандартам
  • Розташування: близькість до популярних курортних міст Трускавець і Східниця

Недоліки:

  • Ціни на Ski-pass: ціна не відповідає якості
  • Паркінг: відносно далеко від траси
  • Інфраструктура: погана дорога до комплексу

Усі актуальні ціни на Ski-паси можна переглянути тут.

Заключне слово

Кожен з цих гірськолижних курортів в Україні має свої унікальні особливості та нюанси. Вибір залежить від ваших уподобань, рівня навичок та очікувань від гірськолижного відпочинку. Незалежно від того, чи ви любите швидкі спуски, екстремальні траси чи тихий фрірайд, Україна пропонує різноманітність, яка вас вразить.

Вам також має сподобатись...